Yetkilendirme Süreci
EĞİTİM

Yetkilendirme Süreci

Adım 1: Aday Kurum, başvuru formu ile Kaya Traininge resmi başvuru yapar. Başvuru hem eposta hem de posta yolu ile yapılır.

 

Adım 2: Başvuru evraklarının incelenmesinin ardından uygun bulunan Aday Kuruma KAYA TRAINING tarafından eposta yolu ile ön yeterlilik bildirimi yapılır.

 

Adım 3: Ön yeterlilik bildiriminin ardından Aday Kurum yeterlilik denetimi bedelini KAYA TRAINING hesabına yatırmasının ardından KAYA TRAINING Eğitim Uzmanları mutabık kalınan tarihte Aday Kuruma 1 gün sürecek bir yeterlilik denetimi gerçekleştirir. Denetimde Aday Kurum genel yapısı, eğitim teorik ve pratik fiziksel ortamları, eğitmenler, admin sorumlusu ve kalite sorumlusu değerlendirilir.

 

Adım 4: Yeterlilik denetiminde başarılı olan Aday Kuruma KAYA TRAINING tarafından eposta yolu ile Yeterlilik Bildirimi gerçekleştirilir. Bu süreçte başarısız olan kuruma uygunsuzluklarını kapatarak yeniden başvuruda bulunması için süre verilir. Yapılacak her takip denetimi için geri ödemesi yapılmamak şartı ile yeterlilik denetimi ücret denetim öncesi Aday Kurum tarafından Kaya Traininge aktarılır. Sürecin başarısız olması durumunda ilk ön yeterlilik denetimi ücreti de iade edilmez.

 

Adım 5: Yeterlilik Bildiriminin Aday Eğitim Kurumuna sunulmasının ardından KAYA TRAINING Lisans Sözleşmesi ve Gizlilik Sözleşmesi Eğitim Kurumuna imza için iletilir.

 

Adım 6: Eğitim Kurumunun, KAYA TRAINING Lisans Sözleşmesi ve Gizlilik Sözleşmesini imzalamasının ardından Aday Kurum KAYA TRAINING hesabına Lisans Bedeli ve “Eğitici Eğitimi” bedelini yatırır. Sonrasında mutabık kalınan tarihte Aday Kurum Eğitmenleri (max 8 kişi) için KAYA TRAINING Gebze OSBde bulunan Eğitim Merkezinde 5 gün süren bir “Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi” düzenlenir. Bu eğitimin dışında Kurum Eğitmenlerinde aranacak diğer eğitimlere ilişkin bildirim ayrıca yapılacaktır. Bu eğitimin sonunda Aday Kuruma 1 yıl geçerli Yetkilendirme Paketi verilir. Bu paket içeriğinde aşağıdakiler bulunur;

 

-     Kurum Eğitim Lisansı (Baskı)

-     Eğitim Sunumu (dijital ortamda, her lisans başına kısıtlı bilgisayara kurulum yapılacaktır)

-     Katılımcı Kitabı (dijital ortamda)

-     Eğitmen Notları (dijital ortamda)

-     Sınav Soru Bankası (dijital ortamda)

-     Uygulama Eğitimi Değerlendirme Formu (dijital ortamda)

-     Eğitim Değerlendirme Anketi – Katılımcı (dijital ortamda)

-     Eğitim Değerlendirme Anketi – Eğitmen (dijital ortamda)

-     Eğitim Bildirim ve Kayıt Formu (dijital ortamda)

-     Eğitim Sonuç Formu (dijital ortamda)

-     Kalite Kontrol Formu (dijital ortamda)

-     Lisans Yenileme Formu (dijital ortamda)

 

Adım 7: İlk eğitim gerçekleştirilir. İlk eğitimde KAYA TRAINING Eğitim Uzmanları Eğitimde bulunarak 2 günlük eğitim boyunca gözlemde bulunur ve rehberlik yapar. Eğitim sırasında ve tamamlanmasının ardından Yetkilendirilmiş Kuruma eğitimin verilişine yönelik destek verir. Eğitimin sonunda bir rapor hazırlayarak 5 iş günü içinde Yetkilendirilmiş Kuruma sunar. Bu raporda uygunsuzluk gözlenmediği takdirde Yetkilendirilmiş Kurum eğitim açmaya devam eder.

 

Gözlemlenen minör uygunsuzlukların kapatılması için Yetkilendirilmiş Kuruma 3 ay süre verilir. 3 ay içinde uygunsuzluğun kapatılmaması durumunda Yetkilendirilmiş Kurumun yetki belgesi iptal edilir ve yetki belgesinin iptal edildiği KAYA TRAINING web sayfası ve sosyal medyada yayınlanır.

 

Majör uygunsuzluk gözlemlendiğinde KAYA TRAINING Eğitim Uzmanlarının değerlendirmesine istinaden Yetkilendirilmiş Kurumun yetki belgesi iptal edilir veya uygunsuzluğun verilen süre içinde kapatılması istenir. Verilen sürede kapatılmaz ise Yetkilendirilmiş Kurumun yetkisi iptal edilir. Yetki belgesinin iptal edildiği KAYA TRAINING web sayfası ve sosyal medyada yayınlanır.

Yetki belgesinin iptali veya herhangi bir sebeple Yetkilendirilmiş Kurumun yetkilendirmeden vazgeçmesi durumunda Lisans Bedeli ve Eğitici Eğitimi Bedeli geri iade edilmez.

 

KAYIT Kesin Kayıt için ücretin kurs başlama tarihinden en az 2 hafta öncesinde yatırılması gereklidir. İşbu "KAYIT FORMU" ve kurs bedelinin tamamının her ikisi de elimize ulaştığında kesin kayıt yapılacaktır. ERTELEME Yeterli kayıt sağlanamadığı takdirde "KAYA TRAINING", eğitimi bir sonraki tarihe erteleme veya iptal etme hakkına sahiptir. Rezervasyon ve kayıt yaptıranlar bu formdaki şartları kabul etmiş sayılır.

consulting

 

Chania

SİZİ ARAYALIM


  • Lütfen bu alanı doldurun.

 


Chania

EĞİTİM TAKVİMİ  • Eğitimlerimiz ile ilgili bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

Chania

VİDEOLAR - GALERİTop